Detta offroaddäck från har däckmärkningen 255/60-R18. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Blue Response TG har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 153 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 936 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4250427443591 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 235/60-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 195/60-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R18.