Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/60-R18. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 141 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är W. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Blue Response TG.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 972 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4250427443553 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/60-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 195/60-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R18.