Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 215/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket är 215 mm brett med en profil på 129 mm. Med ett hastighetsindex på W är Blue Response TG ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 674 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427443447 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R16.
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/40-R18.