Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/55-R18. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket är 255 mm brett med en profil på 140 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 025 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4250427443584 |
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R19.
Blue Response TG är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/60-R18.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 225/55-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/55-R18 och modellnamnet Blue Response TG.