Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 195/60-R18. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck med diametern 18". Sommardäcket Blue Response TG har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 117 mm (60% av däckets bredd). Blue Response TG klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Blue Response TG.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 661 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 195/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4250427443386 |
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 195/65-R15.
Blue Response TG - Ett sommardäck med däckmärkningen 195/45-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 195/50-R16.