Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 255/55-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Detta -däck har en diameter på 19". Offroaddäcket är 255 mm brett med en profil på 140 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 237 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 4250427443768 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/45-R19. Däcket kommer från .
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.