Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 255/45-R19. Offroaddäcket Blue Response TG är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 115 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 289 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427443737 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 255/45-R20.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.