har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R18 för Blue Response TG. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 124 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Komplettera Blue Response TG med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 836 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427443492 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R21.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/55-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/55-R19.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/55-R17. Däcket kommer från .