Detta offroaddäck från har däckmärkningen 215/55-R18. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är Blue Response TG ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 727 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443430 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/55-R19.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/55-R17.