Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 235/55-R18. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket Blue Response TG har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 129 mm (55% av däckets bredd). Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Blue Response TG? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 789 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4250427443546 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/45-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Blue Response TG.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R17.