Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 245/50-R19. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 245 mm och har en profil som är ungefär 123 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Blue Response TG har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 270 km/h.
Komplettera Blue Response TG med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 218 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 245/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443720 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 255/45-R20.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.