Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 235/50-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Med en diameter på 19" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett offroaddäck från som är 235 brett och med en profil på 118 mm. Hastighetsindex V som Blue Response TG har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 321 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4250427443676 |
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/65-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R20. Däcket kommer från .