Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/55-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 129 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Blue Response TG har hastighetsindex W, vilket innebär att Blue Response TG är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du 19"-fälgar till dina Blue Response TG? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 208 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443706 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 245/50-R19.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 255/45-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Blue Response TG.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R18.