Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 235/55-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 085 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4250427443690 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R18.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .