har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 275/60-R20 för Wrangler DuraTrac RT. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Wrangler DuraTrac RT.
Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck med diametern 20". Detta offroaddäck har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 165 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Q (max 160 km/h).
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Wrangler DuraTrac RT. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 478 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wrangler DuraTrac RT |
| Däckbeteckning | 275/60-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 165 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 4038526434852 |
Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT från med däckbeteckningen 265/70-R16.
Wrangler DuraTrac RT - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/75-R16.
Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT från med däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Wrangler DuraTrac RT och däckbeteckningen 265/70-R17.