Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 265/70-R16. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Wrangler DuraTrac RT.
Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck med en diameter på 16". Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 186 mm. Wrangler DuraTrac RT klarar hastigheter upp till 160 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Q.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Wrangler DuraTrac RT.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 217 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wrangler DuraTrac RT |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 121/118 |
| EAN | 4038526346414 |
Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT från med däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Wrangler DuraTrac RT och däckbeteckningen 265/70-R17.
Wrangler DuraTrac RT - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/75-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wrangler DuraTrac RT. Däcket har däckbeteckningen 275/60-R20.