Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 265/70-R17. Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Wrangler DuraTrac RT har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 70% av däckets bredd, det vill säga cirka 186 mm. Hastighetsindex Q som Wrangler DuraTrac RT har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 160 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Wrangler DuraTrac RT? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 808 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wrangler DuraTrac RT |
| Däckbeteckning | 265/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 121/118 |
| EAN | 4038526479105 |
Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT från med däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT från med däckbeteckningen 265/70-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wrangler DuraTrac RT. Däcket har däckbeteckningen 275/60-R20.
Wrangler DuraTrac RT - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/75-R16.