Grandtrek AT 22 är ett däck från som har däckbeteckningen 265/65-R17. Grandtrek AT 22, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Med offroaddäcket Grandtrek AT 22 får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 172 mm. Hastighetsindex T som Grandtrek AT 22 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Grandtrek AT 22? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 885 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 22 |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4250427444185 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/70-R16.
Ett offroaddäck från . Grandtrek AT 22 har däckbeteckningen 265/60-R20.
Ett offroaddäck från . Grandtrek AT 20 har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Grandtrek AT 25, har däckbeteckningen 265/60-R18.