har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 265/60-R18 för Grandtrek AT 25. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Grandtrek AT 25.
Grandtrek AT 25 är ett offroaddäck med diametern 18". Grandtrek AT 25 har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 60% av däckets bredd, det vill säga cirka 159 mm. Grandtrek AT 25 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Grandtrek AT 25? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 107 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 25 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4250427444246 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grandtrek AT 25. Däcket har däckbeteckningen 265/60-R18.
Grandtrek AT 25 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Ett offroaddäck från . Grandtrek AT 20 har däckbeteckningen 265/60-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127 och däckbeteckningen 265/25-R20.