har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R16 för Grandtrek AT 5. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Grandtrek AT 5.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 16". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 186 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du 16"-fälgar till dina Grandtrek AT 5? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 864 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 5 |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4038526103512 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grandtrek AT 22. Däcket har däckbeteckningen 265/65-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/70-R16.
Grandtrek AT 5 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/70-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Grandtrek AT 20 och däckbeteckningen 245/70-R16.