Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/60-R20. Detta offroaddäck har modellnamnet Grandtrek AT 22 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 159 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Grandtrek AT 22. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 052 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 22 |
| Däckbeteckning | 265/60-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4250427444796 |
Grandtrek AT 5 är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/50-R20.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grandtrek AT 22. Däcket har däckbeteckningen 265/65-R17.
Ett offroaddäck från . Grandtrek AT 20 har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Grandtrek AT 25, har däckbeteckningen 265/60-R18.