Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/45-R20 till din stadsjeep. Detta offroaddäck har modellnamnet P Zero PZ5 och är ett av alla däck som tillverkas av .
P Zero PZ5 är ett offroaddäck med diametern 20". Detta däck har en bredd på 265 mm och har en profil som är ungefär 119 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. P Zero PZ5 är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h (index Y).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 20"-fälgar till P Zero PZ5.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 774 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 8019227470369 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R21.
Offroaddäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 325/30-R21. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 285/35-R21 och modellnamnet P Zero PZ5.
Sommardäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 265/35-R20. Däcket kommer från .