Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 265/35-R20. P Zero PZ5, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
P Zero PZ5 passar på fälgar med en diameter på 20". sommardäcket P Zero PZ5 är 265 mm brett och en profil på 93 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Komplettera P Zero PZ5 med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 539 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 265/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 8019227469349 |
Sommardäcket P Zero PZ5 från med däckbeteckningen 275/35-R20.
P Zero PZ5 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/45-R20.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet P Zero PZ5.