Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/35-R21 till din bil. Sommardäcket P Zero PZ5 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 21". Här har du ett sommardäck från som är 285 brett och med en profil på 100 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper P Zero PZ5 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 695 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 285/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 100 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 8019227465839 |
Ett offroaddäck från . P Zero PZ5 har däckbeteckningen 285/35-R23.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/35-R23 och modellnamnet P Zero PZ5.
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ5 och däckbeteckningen 285/35-R23.
Offroaddäcket P Zero PZ5 har en däckbeteckning som är 325/30-R21. Däcket kommer från .