Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/50-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Här har du ett offroaddäck från som är 255 brett och med en profil på 128 mm. Blue Response TG klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 551 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4250427443829 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R20. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R20.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 255/45-R20.