Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 235/50-R20. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Blue Response TG har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 118 mm. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Blue Response TG. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 280 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 4250427443782 |
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/50-R17.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R20.