Blue Response TG är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/40-R21. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 21" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. offroaddäcket Blue Response TG är 255 mm brett och en profil på 102 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Blue Response TG med matchande 21"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 274 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427443874 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 225/55-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R20.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R18.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R19.