Dynapro AT2 Xtreme RF12 har en däckbeteckning som lyder 245/75-R16. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Dynapro AT2 Xtreme RF12.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 16". Offroaddäcket är 245 mm brett med en profil på 184 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är S (max 180 km/h).
Behöver du 16"-fälgar till dina Dynapro AT2 Xtreme RF12? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 511 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 Xtreme RF12 |
| Däckbeteckning | 245/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 184 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 120/116 |
| EAN | 8808563552002 |
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 Xtreme RF12, har däckbeteckningen 235/85-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 Xtreme RF12, har däckbeteckningen 225/75-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynapro AT2 Xtreme RF12 och däckbeteckningen 215/75-R15.
Dynapro AT2 Xtreme RF12 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/75-R15.