Dynapro AT2 Xtreme RF12 har en däckbeteckning som lyder 235/75-R15. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Dynapro AT2 Xtreme RF12.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 15". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 176 mm. Profilmåttet motsvarar 75% av däckets bredd. Hastighetsindex S som Dynapro AT2 Xtreme RF12 har innebär hastigheter upp till 180 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynapro AT2 Xtreme RF12. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 020 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 Xtreme RF12 |
| Däckbeteckning | 235/75-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 176 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 104/101 |
| EAN | 8808563552248 |
Offroaddäcket Dynapro AT2 Xtreme RF12 har en däckbeteckning som är 235/70-R16. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet Dynapro AT2 Xtreme RF12 och däckbeteckningen 215/75-R15.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 Xtreme RF12, har däckbeteckningen 225/75-R16.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 Xtreme RF12 har däckbeteckningen 245/75-R16.