Dynapro AT2 Xtreme RF12 är ett däck från som har däckbeteckningen 225/75-R16. Dynapro AT2 Xtreme RF12 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 16" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 169 mm. Med ett hastighetsindex på S är Dynapro AT2 Xtreme RF12 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 180 km/h.
Komplettera Dynapro AT2 Xtreme RF12 med matchande 16"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 740 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 Xtreme RF12 |
| Däckbeteckning | 225/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 169 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 115/112 |
| EAN | 8808563589497 |
Dynapro AT2 Xtreme RF12 är ett offroaddäck med däckmärkningen 215/85-R16.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 Xtreme RF12 har däckbeteckningen 245/75-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynapro AT2 Xtreme RF12 och däckbeteckningen 215/75-R15.
Dynapro AT2 Xtreme RF12 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/75-R15.