Detta offroaddäck från har däckmärkningen 215/75-R15. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Dynapro AT2 Xtreme RF12.
Dynapro AT2 Xtreme RF12 passar på fälgar med en diameter på 15". Offroaddäcket är 215 mm brett med en profil på 161 mm. Dynapro AT2 Xtreme RF12 är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h (index S).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynapro AT2 Xtreme RF12 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 716 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 Xtreme RF12 |
| Däckbeteckning | 215/75-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 161 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 100/97 |
| EAN | 8808563552460 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/75-R15 och modellnamnet Dynapro AT2 RF11.
Dynapro AT2 Xtreme RF12 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/75-R15.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 Xtreme RF12, har däckbeteckningen 225/75-R16.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 Xtreme RF12 har däckbeteckningen 245/75-R16.