Offroaddäcket Sport Response är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 235/55-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Sport Response.
Sport Response är ett offroaddäck med diametern 18". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Sport Response. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 025 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Sport Response |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526409041 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R18.
Offroaddäcket Sport Response har en däckbeteckning som är 215/60-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 255/45-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Sport Response från med däckbeteckningen 235/55-R19.