har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R19 för Blue Response TG. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Blue Response TG har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 124 mm. Med ett hastighetsindex på V är Blue Response TG ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 863 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443645 |
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/60-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/55-R18 och modellnamnet Blue Response TG.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.