Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 215/65-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Offroaddäcket är 215 mm brett med en profil på 140 mm. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 473 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427443256 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/55-R18 och modellnamnet Blue Response TG.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/60-R17.