Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 225/55-R18. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 18". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 124 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 622 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427443485 |
Sommardäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 225/50-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 225/55-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/55-R19.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/55-R17. Däcket kommer från .