Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 225/50-R17. Detta sommardäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 17" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Sommardäcket är 225 mm brett med en profil på 113 mm. Blue Response TG har hastighetsindex V, vilket innebär att Blue Response TG är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta sommardäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 614 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
| EAN | 4250427443300 |
Detta offroaddäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 225/55-R18.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 225/50-R17. Däcket kommer från .
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 225/50-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet Blue Response TG.