Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 215/65-R17 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Blue Response TG.
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 17". Offroaddäcket Blue Response TG har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 140 mm (65% av däckets bredd). Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Blue Response TG? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 649 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4250427443263 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 215/65-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 215/55-R17.