Blue Response TG har en däckbeteckning som lyder 215/50-R19. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta sommardäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta sommardäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 108 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Blue Response TG är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Behöver du även 19"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 179 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 108 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4250427443621 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 205/55-R19.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 215/50-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.