Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 205/55-R19. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Blue Response TG har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Med offroaddäcket Blue Response TG får du ett däck som är 205 mm brett och har en profil på 113 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 953 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 4250427443614 |
Blue Response TG är ett sommardäck med däckmärkningen 215/50-R19.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R16. Däcket kommer från .
Sommardäck med däckbeteckningen 205/55-R16 och modellnamnet Blue Response TG.
Sommardäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 205/55-R16.