Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/40-R22 till din stadsjeep. Detta offroaddäck har modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck från passar på 22"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV är 275 mm brett och en profil på 110 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynaxer HP 5 SUV. Mer information om passande 22"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 597 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 275/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 3528704663422 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/40-R21.
Detta offroaddäck från , kallat Dynaxer HP 5 SUV, har däckbeteckningen 275/35-R22.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och däckbeteckningen 275/35-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R22 och modellnamnet Pilot Sport 4 SUV ZP.