Dynaxer HP 5 SUV är ett däck från som har däckbeteckningen 275/35-R22. Detta -däck är av modellen Dynaxer HP 5 SUV.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 22". Detta däck är 275 mm brett och har samtidigt en profil på 96 mm. Profilen motsvarar 35% av däckets bredd. Dynaxer HP 5 SUV har hastighetsindex W, vilket innebär att Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynaxer HP 5 SUV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 781 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 275/35-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 96 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 3528707212832 |
Detta offroaddäck från , kallat Dynaxer HP 5 SUV, har däckbeteckningen 275/35-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R22 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Sommardäcket P Zero All Season har en däckbeteckning som är 275/35-R22. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/35-R22 och modellnamnet Blizzak 6.