Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 265/45-R20. Blue Response TG, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Med offroaddäcket Blue Response TG får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 119 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 801 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4250427443836 |
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 265/45-R21.
Sommardäck med däckbeteckningen 215/45-R20 och modellnamnet Blue Response TG.
Ett offroaddäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 255/45-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.