Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 235/50-R19. Offroaddäcket Sport Response är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Sport Response har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Sport Response. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 297 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Sport Response |
| Däckbeteckning | 235/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526409225 |
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Sport Response har däckbeteckningen 235/55-R17.
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 215/65-R17.