Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/45-R21 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Blue Response TG.
Detta -däck har en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är Blue Response TG ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Blue Response TG. Mer information om passande 21"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 270 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 235/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4250427443867 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/45-R17.
Offroaddäcket Blue Response TG från med däckbeteckningen 265/45-R21.
Offroaddäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/40-R19.