Road Venture AT52 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 225/70-R15. Road Venture AT52, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med diametern 15". Detta däck är 225 mm brett och har samtidigt en profil på 158 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Road Venture AT52 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Road Venture AT52 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 388 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 225/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 8808956688912 |
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 225/70-R15. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/70-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 255/70-R17.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 255/70-R16. Däcket kommer från .