Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 255/70-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Road Venture AT52.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 17". Offroaddäcket Road Venture AT52 har en bredd som är 255 mm och en däcksida med en höjd på cirka 179 mm (70% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Behöver du 17"-fälgar till dina Road Venture AT52? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 532 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808956364557 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/70-R17.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 265/70-R16. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R16 och modellnamnet Road Venture AT52.
Ett offroaddäck från . Road Venture AT52 har däckbeteckningen 265/70-R16.