Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 205/50-R17. Detta -däck är av modellen Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck med en diameter på 17". Detta däck är 205 mm brett och har samtidigt en profil på 103 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 484 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 205/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 103 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 89 |
| EAN | 4250427443157 |
Detta sommardäck från , kallat Blue Response TG, har däckbeteckningen 205/45-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 205/55-R17.
Blue Response TG - Ett sommardäck med däckmärkningen 205/40-R17.
Sommardäcket Blue Response TG har en däckbeteckning som är 205/55-R17. Däcket kommer från .