har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 för Blue Response TG. Detta offroaddäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 17". Med offroaddäcket Blue Response TG får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 129 mm. Blue Response TG har hastighetsindex V, vilket innebär att Blue Response TG är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 738 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4250427443249 |
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 205/60-R16.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 215/60-R16.
Blue Response TG - Ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R18.