Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 195/45-R16 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Detta sommardäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Blue Response TG passar på fälgar med en diameter på 16". Här har du ett sommardäck från som är 195 brett och med en profil på 88 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du även 16"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 847 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 195/45-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 88 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
| EAN | 4250427442945 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 195/50-R16.
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 195/55-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 195/65-R15.