Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 195/50-R16 till din bil. Detta sommardäck har modellnamnet Blue Response TG och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 16" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck är 195 mm brett och har samtidigt en profil på 98 mm. Profilen motsvarar 50% av däckets bredd. Blue Response TG har hastighetsindex V, vilket innebär att Blue Response TG är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Blue Response TG då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 891 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 195/50-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
| EAN | 4250427442952 |
Blue Response TG är ett sommardäck med däckmärkningen 195/50-R15.
Blue Response TG - Ett sommardäck med däckmärkningen 195/45-R16.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 195/55-R16.
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 195/55-R16.